KRITIKA FANOUSEK čas čtení 9 min fakta ověřena

Rok, kdy se Porsche zadrhlo (2025)

0. Proč tě to zajímá

Koupil sis auto od firmy, která roky vydělávala víc, než sama slibovala. Tenhle rok to nevyšlo. Jestli jsi fanoušek Porsche a ne akcionář, možná si říkáš, proč by tě mělo zajímat, že provozní zisk skupiny spadl z 5,64 miliardy eur na 413 milionů. Odpověď: protože tahle čísla se za rok nebo dva promítnou do toho, jaká auta ti Porsche nabídne, jak rychle a jestli vůbec s bateriemi, které plánovalo. Velká část toho propadu je přitom jednorázová — mimořádné položky, ne zhroucení běžného provozu; rozpis je o pár odstavců níž. Firma, která si v roce 2024 říkala o 22% automotive marži, najednou přehazuje výhybku — a ty jako majitel Taycanu nebo čekatel na elektrický Cayenne jsi v tom namočený, i když jsi nekoupil ani jednu akcii.

Tenhle článek je pitva jednoho špatného roku. Ne proto, aby šmahem odsoudil značku, ale proto, že paradox je zajímavější než katastrofa: Porsche prodalo míň aut a utrpělo obří ztráty na papíře. A přitom právě v tom roce uvedlo vlajkový 911 Turbo S s bi-turbo pohonem T-Hybrid. Jak obojí platí najednou, to je to, co stojí za rozplet.


1. Jádro: čísla, která to spustila

FANOUSEKRok, ve kterém se špatná čísla a nová auta potkala v jednom kalendáři: mezi staženou prognózou a premiérou elektrického Cayenne je sedm měsíců.C-022 · C-019 · C-020 · C-021 · C-034 · C-012 · C-035 · C-025
2/20254/20255/20259/202510/202511/20251/2026
  1. 2/2025 Holding zvedl odhad odpisuPorsche SE zvýšilo odhad znehodnocení investice do Porsche AG na −2,5 až −3,5 mld. €; dřív počítalo s −1 až −2 mld. €.
  2. 4/2025 Stažená prognóza a konec vlastních bateriíTržby ze 39–40 na 37–38 mld. €, návratnost tržeb z 10–12 % na 6,5–8,5 %. Výroba vysoce výkonných baterií v Cellforce se dál samostatně nerozvíjí, mimořádné náklady na baterie jdou z 0,8 na 1,3 mld. €.
  3. 5/2025 Americká cla dopadla na duben a květenDalší efekty cel prognóza nezahrnula.
  4. 9/2025 Světová premiéra 911 Turbo SNový model s bi-turbo pohonem a technikou T-Hybrid.
  5. 10/2025 Konec výroby 718 Boxster/CaymanDodávky modelové řady spadly o 21 % na 18 612 vozů.
  6. 11/2025 Světová premiéra elektrického CayenneV modelové řadě doplnil dosavadní spalovací a plug-in hybridní verze.
  7. 1/2026 Nový CEO a Strategie 2035Dr. Michael Leiters nastoupil do funkce a představil Strategii 2035.

Duben 2025 — první výstraha

Představenstvo Porsche AG 28. dubna 2025 stáhlo prognózu pro celý rok, a to napříč všemi klíčovými ukazateli:

UkazatelPůvodní odhadNový odhad
Tržby39–40 mld. €37–38 mld. €
Návratnost tržeb10–12 %6,5–8,5 %
Automotive EBITDA marže19–21 %16,5–18,5 %
Automotive net cash flow marže7–9 %4–6 %
Podíl BEV20–22 %beze změny

Plánovaný podíl elektrických vozů se přitom nehnul — zůstal mezi 20 % a 22 %.

Podle Porsche AG šlo o kombinaci mimořádných vlivů: cel z USA, slabnoucí poptávky po luxusních elektromobilech v Číně a přehodnocení bateriové strategie. Součástí toho kroku bylo i rozhodnutí, že plán na samostatnou výrobu vysoce výkonných baterií přes dceřinou Cellforce nebude dál pokračovat — a mimořádné náklady na baterie kvůli tomu vyskočily z 0,8 na 1,3 miliardy eur. Dovozní cla USA stihla podle firmy poškodit jen duben a květen, jejich další dopad prognóza nepočítala.

Tohle nebyl první signál. Ještě dřív, v únoru 2025, zvedla mateřská holdingová Porsche SE odhad znehodnocení své investice do Porsche AG na −2,5 až −3,5 miliardy eur, o rok dřív počítala s poloviční ztrátou. Odhad ztráty na podílu ve Volkswagenu zůstal v širokém rozpětí −7 až −20 miliard eur, ale firma čekala, že skončí blíž ke spodní hranici. Tohle jsou účetní, nepeněžní částky — čistý dluh skupiny Porsche SE odhadovalo vedení k 31. prosinci 2024 na zhruba 5,2 miliardy eur, tedy v plánovaném rozpětí.

Březen 2026 — účet za celý rok

Když přišla výroční tisková konference, čísla z dubnové výstrahy se ukázala jako optimistická. Tržby skupiny klesly na 36,27 miliardy eur, o rok dřív to bylo 40,08 miliardy. Provozní zisk se propadl z 5,64 miliardy na 413 milionů eur — to není pokles o desítky procent, to je pád o řád. Provozní návratnost tržeb skončila na 1,1 % místo loňských 14,1 %.

Za tím stálo skoro 3,9 miliardy eur mimořádných nákladů: 2,4 miliardy na přeorientování produktové strategie a zeštíhlení firmy, 700 milionů na baterie, 700 milionů na americká cla. Automotive EBITDA marže spadla na 13,3 % z 22,7 %, automotive net cash flow na 1,51 miliardy eur z 3,73 miliardy, marže na 4,7 % z 10,2 %.

FANOUSEKKam se poděl provozní zisk: největší díra roku 2025 není v clech ani v bateriích, ale v přeorientování produktové strategie. Částky uvádí Porsche AG jako přibližné.C-004
2,4 mld. €2,4 mld. €Přeorientování produktovéstrategie a zeštíhlení firmy0,7 mld. €Bateriové aktivity0,7 mld. €Americká cla
hodnoty v číslech
Kam se poděl provozní zisk: největší díra roku 2025 není v clech ani v bateriích, ale v přeorientování produktové strategie. Částky uvádí Porsche AG jako přibližné.
položkahodnota
Přeorientování produktové strategie a zeštíhlení firmy2,4 mld. €
Bateriové aktivity0,7 mld. €
Americká cla0,7 mld. €

Jediné číslo, které rostlo tam, kde má, byl podíl čistě elektrických vozů na dodávkách — 22,2 % místo 12,7 % o rok dřív, nad původně plánovaným rozpětím. To je paradox roku: Porsche má víc elektrických aut na silnicích než kdy dřív a zároveň nejhorší marže za dekádu.

Dodávky: kde to bolelo a kde ne

Celkem firma dodala 279 449 vozů, o 10 % méně než 310 718 v roce 2024. Regionálně to bylo nerovnoměrné:

Region2025Změna
Severní Amerika86 229stabilní
Evropa mimo Německo66 340−13 %
Německo29 968−16 %
Čína41 938−26 %
Zámoří a rozvíjející se trhy54 974−1 %

Severní Amerika zůstala podle Porsche AG největším trhem a jediným regionem beze změny. Čína ale odepsala víc než čtvrtinu objemu — kvůli tlaku na luxusní segment a tvrdé konkurenci u elektromobilů. V Německu a zbytku Evropy nebyla hlavní příčina poptávka, ale nabídka: chyběly spalovací verze 718 a Macanu kvůli kybernetické bezpečnostní regulaci EU. To je detail, který se v titulcích ztrácí — firma neprodala míň aut proto, že by je nikdo nechtěl, ale proto, že je fyzicky nemohla vyrobit v homologované podobě.

FANOUSEKRok 2025 v kontextu: propad není jednorázový výkyv — kvartální dodávky klesají dál a první polovina roku 2026 je v celé řadě nejslabší.fact sheet výrobce k výsledkům za 1. pololetí 2026, IR sekce
88 372 ks60 991 ks31. 3. 202230. 6. 2026
hodnoty v číslech
Dodávky zákazníkům po kvartálech [ks]
datumhodnota
31. 3. 202268 426 ks
30. 6. 202277 434 ks
30. 9. 202275 652 ks
31. 12. 202288 372 ks
31. 3. 202380 767 ks
30. 6. 202386 587 ks
30. 9. 202375 368 ks
31. 12. 202377 499 ks
31. 3. 202477 640 ks
30. 6. 202478 305 ks
30. 9. 202470 081 ks
31. 12. 202484 692 ks
31. 3. 202571 470 ks
30. 6. 202574 921 ks
30. 9. 202566 118 ks
31. 12. 202566 940 ks
31. 3. 202660 991 ks
30. 6. 202661 315 ks

Modelově byl obrázek podobně rozpolcený. Macan zůstal z mé zkušenosti sledování trhu modelovou řadou s nejvyšším počtem kusů, 84 328 dodávek, o 2 % víc než loni. Model 911 dosáhl nového rekordu — 51 583 vozů, o 1 % víc. Naproti tomu Taycan klesl o 22 % na 16 339 kusů, hlavně kvůli zpomalenému přechodu na elektromobilitu. Podle firmy tedy nešlo o problém s autem, ale s poptávkou po celé kategorii. Cayenne ztratil 21 % na 80 886 kusech, částečně kvůli srovnávací základně z předchozího roku, a dosluhující 718 Boxster/Cayman spadl také o 21 % na 18 612 vozů — výroba skončila v říjnu 2025.

Elektrifikace jako celek rostla rychleji než firma čekala: 34,4 % dodaných vozů celosvětově bylo elektrifikovaných, o 7,4 procentního bodu víc, z toho 22,2 % čistě elektrických a 12,1 % plug-in hybridů. V Evropě dokonce podle vlastních čísel firmy poprvé převážily elektrifikované vozy nad čistě spalovacími, s podílem 57,9 %. Jinými slovy: zákazníci v Evropě po elektrifikaci sahají čím dál víc, ale ne po tom modelu, kterým to Porsche chtělo táhnout nejvíc — po Taycanu.

Nový kapitán a nová sázka

V lednu 2026 nastoupil do čela Porsche AG Dr. Michael Leiters a představil Strategii 2035. Sedmdesát dní po nástupu mluvil o rozšíření portfolia směrem k marží bohatším segmentům, nad rámec dnešních dvoudveřových sportovních vozů a Cayenne, a o zeštíhlení řídicí struktury. CFO Jochen Breckner k tomu dodal, že rekalibrační opatření budou mít v roce 2026 ještě jednorázový dopad na zisk ve vysokých stovkách milionů eur. Firma si tedy sama říká o další rok bolesti, než se čísla srovnají — pro rok 2026 čeká provozní návratnost tržeb 5,5 až 7,5 %, tržby kolem 35 až 36 miliard eur a net cash flow marži 3 až 5 %.

Na úrovni holdingu Porsche SE vypadá první čtvrtletí 2026 stabilněji, ale ne bez jizev. Upravený konsolidovaný výsledek po zdanění byl 0,4 miliardy eur oproti 0,5 miliardy o rok dřív, celkový výsledek zůstal v mínusu −0,9 miliardy eur. Za tím byly hlavně nepeněžní přecenění podílů — u Volkswagenu −1,3 miliardy eur, u Porsche AG naopak +39 milionů. Čistý dluh skupiny dosáhl k 31. březnu 2026 podle firmy 5,147 miliardy eur, prakticky beze změny proti konci roku 2025. Pro celý rok 2026 Porsche SE čeká upravený výsledek 1,5 až 3,5 miliardy eur a čistý dluh 4,7 až 5,2 miliardy — přičemž možné dopady dalších amerických cel a konfliktu na Blízkém východě do toho vůbec nepočítá. Předseda představenstva Hans Dieter Pötsch to shrnul tvrzením, že obchodní modely, které dlouho sloužily klíčovým investicím VW a Porsche AG, teď potřebují fundamentální přeorientování.


2. Co se dá zažít

Jako majitel to nepocítíš zítra na palubní desce. Pocítíš to nepřímo — v tom, jak rychle (nebo pomalu) přijdou nové modely, jak moc bude firma tlačit na maržové varianty a co se stane s cenou ojetiny tvého Taycanu, když firma sama přiznává, že elektrický přechod nejde tempem, které čekala. Konkrétní akce:


3. Hlubší ponor

Pro numeriku jdi přímo na zdroj — Porsche Newsroom publikuje kompletní výroční zprávu i lednová čísla dodávek, Porsche SE svoje čtvrtletní zprávy zveřejňuje na investorském webu. Kdo chce vidět kontext technologického rozhodnutí o bateriích, najde souvislosti v B1 — tam je rozebraná vysokonapěťová architektura Taycanu a to, proč vůbec vznikla.


Tři fakta na párty

  1. Holding Porsche SE vykázal za jediné čtvrtletí (Q1 2026) upravený výsledek po zdanění 0,4 miliardy eur — víc, než kolik automobilka Porsche AG vykázala provozního zisku za celý rok 2025 (413 milionů eur). Jsou to jiné metriky za jiná období, přímo srovnávat se nedají; přesto ta disproporce sedí na tom, jak rok dopadl. Firma, co drží akcie, jím prošla klidněji než firma, co vyrábí auta.
  2. Firma, která v jednom roce přiznala mimořádné náklady skoro 4 miliardy eur, ve stejném roce postavila na kola elektrický Cayenne — a nechala vedle něj v modelové řadě spalovací i plug-in hybridní verze.
  3. Podle mě je nejpodivnější detail celého roku to, že pokles dodávek v Německu a zbytku Evropy nezavinili zákazníci, ale evropská kybernetická regulace, kvůli které firma nestíhala homologovat spalovací verze vlastních aut — byrokracie tu porazila poptávku.

Tvrzení a zdroje

Každé tvrzení má stabilní kotvu. Zdroj u tvrzení je podmínka jeho vyrenderování.

  1. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-001

    Tržby skupiny Porsche AG v roce 2025 klesly na 36,27 mld. €, v roce 2024 to bylo 40,08 mld. €.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-annual-press-co.md · #group-revenue ·
  2. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-002

    Provozní zisk skupiny Porsche AG spadl z 5,64 mld. € v roce 2024 na 413 mil. € v roce 2025.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-annual-press-co.md · #operating-profit ·
  3. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-003

    Provozní návratnost tržeb skupiny činila podle Porsche AG za rok 2025 jen 1,1 %, o rok dřív to bylo 14,1 %.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-annual-press-co.md · #return-on-sales ·
  4. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-004

    Mimořádné náklady roku 2025 dosáhly podle Porsche AG zhruba 3,9 mld. €: cca 2,4 mld. € na přeorientování produktové strategie a zeštíhlení firmy, cca 700 mil. € na bateriové aktivity a cca 700 mil. € na americká cla.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-annual-press-co.md · #extraordinary-expenses ·
  5. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-005

    Automotive EBITDA margin klesla podle Porsche AG na 13,3 % z 22,7 % v roce 2024.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-annual-press-co.md · #ebitda-margin ·
  6. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-006

    Automotive net cash flow spadl podle Porsche AG na 1,51 mld. € (2024: 3,73 mld. €), marže na 4,7 % (2024: 10,2 %).

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-annual-press-co.md · #net-cash-flow ·
  7. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-007

    Podíl čistě elektrických vozů na dodávkách vzrostl podle Porsche AG na 22,2 % (2024: 12,7 %), nad původně plánovaným rozpětím.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-annual-press-co.md · #bev-share ·
  8. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-008

    Porsche AG dodalo v roce 2025 celkem 279 449 vozů, o 10 % méně než 310 718 vozů v roce 2024.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-deliveries-2025.md · #deliveries-total ·
  9. B · zkušenost · podle majitelů#c-009

    Macan zůstal podle Porsche AG modelovou řadou s nejvyšším počtem dodávek, 84 328 vozů, meziročně o 2 % víc.

    z mé zkušenosti

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-deliveries-2025.md · #macan ·
  10. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-010

    Model 911 zaznamenal podle Porsche AG nový rekord v dodávkách: 51 583 vozů, o 1 % víc než rok předtím.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-deliveries-2025.md · #911 ·
  11. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-011

    Dodávky Taycanu klesly podle Porsche AG o 22 % na 16 339 vozů, hlavně kvůli zpomalení přechodu na elektromobilitu.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-deliveries-2025.md · #taycan ·
  12. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-012

    Dodávky 718 Boxster/Cayman klesly podle Porsche AG o 21 % na 18 612 vozů v souvislosti s koncem výroby, která skončila v říjnu 2025.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-deliveries-2025.md · #718 ·
  13. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-013

    Dodávky Cayenne klesly podle Porsche AG o 21 % na 80 886 vozů, částečně kvůli srovnávací základně z předchozího roku.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-deliveries-2025.md · #cayenne ·
  14. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-014

    V Číně dodávky podle Porsche AG klesly o 26 % na 41 938 vozů kvůli náročným podmínkám v luxusním segmentu a silné konkurenci u elektromobilů.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-deliveries-2025.md · #china ·
  15. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-015

    V Německu dodávky klesly podle Porsche AG o 16 % na 29 968 vozů a ve zbytku Evropy o 13 % na 66 340 vozů, kvůli výpadkům dodávek spalovacích verzí 718 a Macan souvisejícím s EU kybernetickými regulacemi.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-deliveries-2025.md · #europe-germany ·
  16. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-016

    Severní Amerika zůstala podle Porsche AG regionem s 86 229 dodávkami, na úrovni předchozího roku.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-deliveries-2025.md · #north-america ·
  17. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-017

    Podíl elektrifikovaných vozů na celosvětových dodávkách dosáhl podle Porsche AG 34,4 % (o 7,4 procentního bodu víc), z toho 22,2 % čistě elektrických a 12,1 % plug-in hybridů.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-deliveries-2025.md · #electrification-share ·
  18. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-018

    V Evropě dodalo Porsche podle vlastních čísel poprvé víc elektrifikovaných vozů než čistě spalovacích — podíl elektrifikace 57,9 %.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-deliveries-2025.md · #europe-electrification ·
  19. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-019

    V dubnu 2025 Porsche AG snížilo prognózu pro FY2025: tržby ze 39–40 mld. € na 37–38 mld. €, návratnost tržeb z 10–12 % na 6,5–8,5 %, automotive EBITDA marži z 19–21 % na 16,5–18,5 % a automotive net cash flow marži ze 7–9 % na 4–6 %.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2025-company-porsche-ag-adjusts-fore.md · #forecast-revenue ·
    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2025-company-porsche-ag-adjusts-fore.md · #forecast-return-on-sales ·
    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2025-company-porsche-ag-adjusts-fore.md · #forecast-ebitda-margin ·
    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2025-company-porsche-ag-adjusts-fore.md · #forecast-cash-flow-margin ·
  20. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-020

    Porsche AG v dubnu 2025 oznámilo, že výrobu vysoce výkonných baterií v dceřiné Cellforce Group nebude dál samostatně rozvíjet, a kvůli tomu zvýšilo mimořádné náklady za FY2025 z 0,8 mld. € na 1,3 mld. €.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2025-company-porsche-ag-adjusts-fore.md · #battery-realignment ·
    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2025-company-porsche-ag-adjusts-fore.md · #special-expenses ·
  21. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-021

    Zavedení amerických dovozních cel mělo podle Porsche AG negativní dopad na duben a květen 2025, další efekty cel do prognózy zahrnuty nebyly.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2025-company-porsche-ag-adjusts-fore.md · #us-tariffs ·
  22. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-022

    Porsche SE v únoru 2025 zvýšilo odhad znehodnocení investice do Porsche AG na −2,5 až −3,5 mld. €, dřív počítalo s −1 až −2 mld. €.

    podle Porsche SE

    • zdroje: www-porsche-se-com-en-media-press-releases-detail-update-of-.md · #impairment-porsche-ag ·
  23. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-023

    Odhad znehodnocení investice do Volkswagen AG zůstal podle Porsche SE v rozpětí −7 až −20 mld. €, ale firma jej čekala blíž ke spodní hranici −20 mld. €.

    podle Porsche SE

    • zdroje: www-porsche-se-com-en-media-press-releases-detail-update-of-.md · #impairment-vw ·
  24. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-024

    Čistý dluh skupiny Porsche SE k 31.12.2024 odhadovalo vedení na cca 5,2 mld. €, v rámci plánovaného rozpětí.

    podle Porsche SE

    • zdroje: www-porsche-se-com-en-media-press-releases-detail-update-of-.md · #net-debt ·
  25. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-025

    Dr. Michael Leiters nastoupil podle Porsche AG do funkce CEO v lednu 2026 a představil Strategii 2035.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-annual-press-co.md · #new-ceo-strategy ·
  26. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-026

    CFO Jochen Breckner uvedl podle Porsche AG, že rekalibrační opatření budou mít v roce 2026 jednorázové dopady na zisk ve vysokých stovkách milionů eur.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-annual-press-co.md · #cfo-statement ·
  27. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-027

    Pro rok 2026 Porsche AG čeká provozní návratnost tržeb 5,5 až 7,5 %, tržby kolem 35 až 36 mld. € a automotive net cash flow marži 3 až 5 %.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-annual-press-co.md · #return-on-sales ·
  28. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-028

    Porsche SE vykázalo za první čtvrtletí 2026 upravený konsolidovaný výsledek po zdanění 0,4 mld. € (Q1 2025: 0,5 mld. €) a celkový konsolidovaný výsledek −0,9 mld. € (Q1 2025: −1,1 mld. €).

    podle Porsche SE

    • zdroje: www-porsche-se-com-en-media-press-releases-detail-porsche-se.md · #adjusted-result ·
    • zdroje: www-porsche-se-com-en-media-press-releases-detail-porsche-se.md · #group-result ·
  29. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-029

    Výsledek Porsche SE za Q1 2026 ovlivnily nepeněžní efekty ze znehodnocení investic: −1,3 mld. € u Volkswagen AG a +39 mil. € u Porsche AG.

    podle Porsche SE

    • zdroje: www-porsche-se-com-en-media-press-releases-detail-porsche-se.md · #impairment-effects ·
  30. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-030

    Čistý dluh skupiny Porsche SE dosáhl k 31.3.2026 podle firmy 5,147 mld. € oproti 5,099 mld. € k 31.12.2025.

    podle Porsche SE

    • zdroje: www-porsche-se-com-en-media-press-releases-detail-porsche-se.md · #net-debt ·
  31. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-031

    Pro rok 2026 Porsche SE čeká upravený konsolidovaný výsledek 1,5 až 3,5 mld. € a čistý dluh 4,7 až 5,2 mld. €, přičemž možné dopady zvýšených amerických cel a války na Blízkém východě do prognózy nezahrnula.

    podle Porsche SE

    • zdroje: www-porsche-se-com-en-media-press-releases-detail-porsche-se.md · #fy2026-outlook ·
  32. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-032

    Předseda představenstva Porsche SE Hans Dieter Pötsch prohlásil, že obchodní modely klíčových investic VW a Porsche AG potřebují fundamentální přeorientování.

    podle Hanse Dietera Pötsche, předsedy Porsche SE

    • zdroje: www-porsche-se-com-en-media-press-releases-detail-porsche-se.md · #poetsch-statement ·
  33. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-033

    Prognóza podílu čistě elektrických vozů (automotive BEV share) zůstala v dubnové úpravě výhledu Porsche AG beze změny mezi 20 % a 22 %.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2025-company-porsche-ag-adjusts-fore.md · #forecast-bev-share ·
  34. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-034

    Nový 911 Turbo S měl podle Porsche AG světovou premiéru v září 2025 a používá bi-turbo pohon s technikou T-Hybrid.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-annual-press-co.md · #new-derivatives ·
  35. A-primár · fakt · primární zdroj · podle původce#c-035

    Elektrický Cayenne měl podle Porsche AG světovou premiéru v listopadu 2025 a v modelové řadě doplnil dosavadní spalovací a plug-in hybridní verze.

    podle Porsche AG

    • zdroje: newsroom-porsche-com-en-2026-company-porsche-annual-press-co.md · #new-derivatives ·
FAKTA OVĚŘENA · 35 tvrzení · 1,1 zdroje/tvrzení
NAHLÁSIT CHYBU →

dočteno 0 %

Jak citovat

Karel: „Rok, kdy se Porsche zadrhlo (2025)". GTSPEED, verze draft-v1, fakta ověřena 2026-09-04, https://gtspeed.cz/cs/D16/

strojově čitelné
@misc{d16,
  title  = {Rok, kdy se Porsche zadrhlo (2025)},
  author = {Karel},
  organization = {GTSPEED},
  version = {draft-v1},
  verified = {2026-09-04},
  url    = {https://gtspeed.cz/cs/D16/},
  urldate = {2026-09-04}
}